Dziewczyna z wiolonczelą

kontra-bas_banner.jpg

Jestem generalnie z siebie dumny bo jakimś cudem udało mi się narysować to co widać powyżej gdzieś pomiędzy zajęciami z Intensywnego Kursu Japońskiego, wycieczkami po okolicy a załatwianiem oficjalnych spraw. Idea na tą grafikę powstała w mojej głowie po zobaczeniu gdzieś w drodze na uczelnię małej Japonki taszczącej ogromny futerał z kontrabasem w środku chyba. Całość była wiele większa niż ona sama co wyglądało naprawdę przesłodko.
Najpierw powstał szkic (którego niestety nie pokażę bo nie mam jeszcze skanera a zdjęcie z aparatu które zrobiłem żeby pociągnąć linie na komputerze nie wygląda zbyt dobrze) gdzieś w trakcie zajęć. Potem już wszystko cyfrowo – linie, kolory postaci, i tła w nowym Photoshopie CS5 oraz tekstury i specjalnie wymyślone, skrzydlate logo w Illustratorze. Tak, przy okazji przetestowałem sobie demo nowego Photoshopa – 90% zmian mogę zaliczyć na plus (głównie nowe, realistyczne pędzelki, podgląd pobieranego pipetą koloru czy zmieniony rozkład menu pędzli) jedynie to że program od teraz nie pozwala na nakładanie się menu i okien z obrazkami zaliczam jako minus – dla mnie oznacza to jeszcze mniej przestrzeni na i tak już małym 13to calowym monitorze.

A teraz technikalia: postać narysowana ręcznie, w zasadzie bez referencji (jedynie zdjęcia futerałów), tło inspirowane pracami Goodbrusha.
Narzędzia: Photoshop CS5 (linie, kolory) + Illustrator (logo i tekstury) + tablet Wacom
Czas: około tygodnia pracy kiedy miałem akurat czas, ciężko ocenić ile godzin
Rozmiar: Oryginalny plik ma powalające 30MegaPixeli

One thought on “Dziewczyna z wiolonczelą

  1. Rysunek jest świetny. Zrobimy sobie z niego plakat na ścianę. Oczywiście za pozwoleniem. :)
    Serdecznie pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>